Гражданското образование на учениците – инструмент за създаване на позитивна училищна среда (2 квалификационни кредита)
(Обучение за повишаване на квалификацията на педагогическите специалисти, съгласно Наредба 15/22.07.2019 и Закона за предучилищното и училищното образование)
Програмата е насочена към:
* Учители – начален етап;
* Учители – прогимназиален етап;
* Учители – гимназиален етап;
* Директори;
* Заместник-директори;
* Педагогически съветфници, психолози;
* Възпитатели в общежитие;
* Логопеди, рехабилитатори, ресурсни учители;
Продължителност |
Кредити |
Сертификат |
32 часа |
2 |
Да
|
Място на провеждане на обучението:
В зала във Вашето учебно заведение, В зала на Центъра за обучение, или изнесено обучение.
Кратко описание и цели на програмата:
- Участниците в обучението ще получат информация по всички тези въпроси и възможности практически да приложат методите на гражданското образование в обучителния процес.
- Педагогическите специалисти ще придобият конкретни умения за създадаване у учениците интерес и готовност за участие в живота на училищната общност; изграждане на система от ценностни ориентации за гражданско поведение с цел постигане на обществен успех и позитивна училищна среда.
- Обучението дава възможност на педагогическите специалисти да усъвършенстват своите комуникативните компетентности като умения за работа в екип, емоционална устойчивост.
- Обучението цели да подпомогне участниците да разберат и усвоят основните техники и правила за включване на темите по гражданско образование и използването им за мотивиране на учениците за участие в образователния процес, чрез активно учене и учене чрез дейности.
- Разглеждат се същността, структурата, функциите, разновидностите на темите от гражданско образование и възможностите за включването им в образователния процес.
Очаквани резултати:
На база получените знания по време на курса, участниците ще са в състояние да:
- Чувство на удовлетвореност на обучителите и обучаваните при преустановяването на учебните занятия.
- Установяване на различия между "входящото" и "изходящото" ниво на обучаваните по отношение на знанията и уменията им да решават задачите, които са им поставени за изпълнение относно изследваните параметри.
- Сравняване на фиксираните предварителни очаквания на обучаваните за ефекта от обучението с получените резултати в края на неговото провеждане.
- Самооценка на участниците относно получените резултати под формата на самоотчети.Анализът на резултатите от обучението може да се извърши на базата на следния комплекс от показатели:
- Развият гражданската образованост на учениците в отговор на техните специални потребности, чрез привличане на допълнителна информация и участие в местни инициативи – градски и общински празници, тържества, конференции, срещи и др.
- Развият у учениците инициативност, самостоятелност, самокритичност и творчество при активно участие в общи дейности; да развият организираност при извършване на познавателни и практически задачи, да развият умения за работа в екип.
- Дефинират образователни цели, комбиниране на методи и подходи в интердисциплинарен комплекс
Методи на обучение:
- Теоритичното съдържание на семинара ще бъде представено под формата на Power Point презентация, с оглед систематичното предаване на информацията. Изясняването на практическите въпроси ще бъде постигнато чрез решаването на казуси, тестове, ролеви игри, дискусии и беседи.
Компетентности, които ще бъдат придобити:
Моля вижте нашите цени.
Или ни изпратете ЗАПИТВАНЕ ЗА ОБУЧЕНИЕ НА УЧИТЕЛИ
За контакт с нас: Център за Професионално Обучение към "Матев-строй" ЕООД
0897 948 215
02/ 437 38 85
Вижте още от нашите най-популярни теми:
Автор: Svetla Mateva
|
четвъртък, 28 април 2022г. 08:43ч. |
231
|